به گزارش حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ لاپلند واقعا جادویی‌ترین جای زمین است که باید آن را ببینید. لاپلند نه تنها آسمان پرستاره و شفق‌های قطبی خیره کننده دارد، بلکه خانه بابانوئل و گوزن‌هایش نیز هست که لاپلند را بهترین مقصد برای سفر زمستانی می‌کند.

برای همه کسانی که فرصت سفر به لاپلند را ندارند یا کسانی که آرزوی دیدن مناظر زیبای آن را دارند، یا کسانی که می‌خواهند بدانند چرا آن را سحرآمیزترین جای زمین در کریسمس می‌نامیم، مجموعه‌ای از تصاویر زمستانی این نقطه جادویی زمین را اینجا ببینند.

لاپلند نام منطقه و مرز فرهنگی در اروپای شمالی است که بیشتر آن در مدار قطبی شمال واقع شده است. این منطقه، نواحی شمالی نروژ، سوئد و فنلاند را دربر گرفته و تا شبه‌جزیره کولا در روسیه امتداد می‌یابد. لاپ‌لند از سمت غرب، توسط دریای نروژ، از شمال به‌وسیله دریای بارنتز و از شرق توسط دریای سفید، احاطه شده است.

این منطقه به خاطر اقوام شمال اسکاندیناوی که به «لاپ» معروفند و به طور پراکنده برای چند هزار سال در آن ساکن هستند، لاپلند نامیده شده است. بسیاری از اقوام لاپ، زندگی یکنواخت و ساکنی دارند و با سایر مردم اسکاندیناوی و فنلاند، پیوند برقرار نموده‌اند. این منطقه، همچنین محل زیست صدها هزار رأس گوزن شمالی است