جشنواره خرید دبی
جشنواره خرید دبی از ۰۵ الی ۱۲ دی ۱۳۹۶ در شهر دبی کشور امارات متحده عربی برگزار می گردد.
جشنواره خرید دبی جشنواره مشهوری در جهان به شمار می آید که به عنوان بهشت خریداران نیز معروف است و می توانید بهترین محصولات خرده فروشی را در آن پیدا کنید. این جشنواره به منظور توسعه تجارت و بازرگانی در دبی برگزار می شود. این جشنواره برای نخستین بار در سال ١٩٩۶ توسط دولت دبی برگزار شد. جشنواره خرید دبی قرار است به عنوان مهیج ترین جشنواره دبی در زمینه خرید شناخته شود. این جشنواره در ابتدای هر سال و درست پیش از فرا رسیدن فصل تابستان برگزار می شود. جشنواره خرید دبی، رویدادی به شمار می آید که مایه افتخار دبی است. در این جشنواره نه تنها به بهترین محصولات الکترونیکی دسترسی خواهید داشت، بلکه می توانید در فعالیت های مختلفی که توسط دولت دبی ترتیب داده می شوند، نیز شرکت کنید. جشنواره های فیلم، رویدادهای ویژه مخصوص جوانان، نمایش های تاثیرگذار خیابانی، آتش بازی های شبانه، نمایشگاه های بین المللی مد، و رویدادهای مختلف دیگر، بخشی از برنامه های فرهنگی و تفریحی است که برای بازدیدکنندگان این جشنواره ترتیب داده می شود. هر سال برنامه های نوآورانه ای برگزار می شوند که این جشنواره خرید را منحصر به فرد و جالب توجه می سازد.

مامن دوستداران خرید، رویای کسانی که از خوردن لذت می برند، لذت خانواده ها و فانتزی کودکان، همه و همه در جشنواره خرید دبی به حقیقت می پیوندد؛ خرید پر زرق و برق یک ماهه ای که حال شما را دگرگون می کند. این جشنواره که به زبان عربی تحت عنوان شب های دبی نیز معروف است، طیف متنوعی از فعالیت ها را ارائه می نماید که شما را در هیجان این شهر خشک و بیابانی غرق می کند. بیایید و در رویداد کارتون با شخصیت های پوکمون، کاسپر و تارزان، شادی کودکانه را تجربه کنید یا میراث بین المللی دهکده جهانی را کشف و شناسایی کنید. مرکز فرش برای ولخرج هایی که دوست دارند بی حد و اندازه پول خود را برای خرید خرج کنند، جای مناسبی است. در هفته مد دبی می توانید در جریان آخرین روندهای مد روز قرار بگیرید یا در قرعه کشی، شانس خود را برای بُرد جایزه ای شگفت انگیز امتحان کنید.
خرید در مراکز خرید دبی:
مراکز خرید دبی در طول برگزاری این جشنواره بسیار فعال و مملو از اجناسی همچون لوازم الکترونیکی، زیورآلات، لباس، فرش، اجناس هنری و صنایع دستی، ساعت، عطر هستند و اجناس خود را با حداکثر میزان تخفیف- گاهی تا تقریباً ٧۵%- در معرض فروش قرار می دهند. بنابراین، چنانچه کالایی با مارک گوچی یا پرادا، ورساچه یا آرمانی دیدید، این جشنواره زمان مناسبی برای خرید آنها محسوب می شود. در جشنواره خرید دبی می توانید این اجناس را با قیمت های بسیار ارزان تری خریداری کنید.